Program metropolitalnych uroczystości w Kamieniu Śląskim

Zbliżają się uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej.

Uroczystości odpustowe w Kamieniu Śląskim rozpoczną się w sobotę 15 sierpnia. Na placu przed sanktuarium św. Jacka o 17.00 zaplanowany jest koncert Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina, a o 18.00 rozpocznie się Msza św. pontyfikalna ku czci św. Jacka wraz z nieszporami. Przewodniczyć jej będzie bp Andrzej Czaja.

W niedzielę 16 sierpnia zaplanowano uroczystości metropolitalne na placu przed sanktuarium. Rozpocznie je o 10.00 modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka. O 11.00 zostanie odprawiona uroczysta suma pontyfikalna ku czci św. Jacka. Przewodniczyć jej będzie abp Alfons Nossol. Oprawę muzyczną przygotuje chór Beati Cantores z parafii Dziewkowice oraz Orkiestra Dęta Górażdże Cement S.A.

O 14.30 odbędzie się występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A., a o 15.00 - uroczyste nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka. Przewodniczyć jej będzie bp Andrzej Czaja. Z kolei o 16.00 rozpocznie się koncert w wykonaniu Zespołu „iGramy z Pokusą”.

W poniedziałek 17 sierpnia o 19.00 - Msza św. dla pielgrzymów duchowych 44. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Przewodniczyć jej będzie bp Andrzej Czaja.

Program metropolitalnych uroczystości w Kamieniu Śląskim   materiały organizatora
« 1 »