Nowy numer 23/2021 Archiwum

Idę - nie idę? Czas na decyzje i zapisy

Z powodu epidemii wszystkie piesze pielgrzymki w diecezji, które odbywają się co roku w sierpniu, będą wyglądały nieco inaczej.

Oprócz ogólnych zasad sanitarnych, które obowiązują w czasie epidemii, trzeba dostosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego.

Podajemy najważniejsze informacje:

  • Tylko do 9 sierpnia można zapisywać się na XXVIII Diecezjalną i 374. Gliwicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która sztafetowo odbywać się będzie od 20 do 22 sierpnia. W pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby do 60. roku życia, a niepełnoletni mogą iść tylko z rodzicem lub opiekunem prawnym. Zapisywać trzeba się osobiście z dokumentem tożsamości w wyznaczonych parafiach. Wszystkie szczegóły na ten temat TUTAJ.
Idę - nie idę? Czas na decyzje i zapisy   Trasa pielgrzymki na Jasną Górę z wyznaczonymi sztafetami. Jacek Bekman /Studio GN

Tradycyjne pielgrzymki na Górę św. Anny na obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP też będą przeorganizowane.

  • Najmniej zmian przewiduje się na 253. Gliwickiej Ślubowanej Pieszej Pielgrzymce. Zapisy przyjmowane są do 11 sierpnia, wpłaty na spotkaniu 13 sierpnia. Eucharystia na rozpoczęcie odbędzie się 14 sierpnia o 5.00 w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach. Dojście do celu jak zawsze planowane jest w jeden dzień. Powrót – również pieszo – 17 sierpnia. Więcej informacji na FB, tel. 726 349 375.
  • 74. Sośnicka Ślubowana Pielgrzymka Piesza w tym samym czasie (od 14 do 17 sierpnia) będzie miała przejście tylko indywidualne, rodzinne albo w grupie znajomych. Eucharystia na rozpoczęcie odbędzie się 13 sierpnia o 18.00 w kościele św. Jacka. Więcej informacji na FB.
  • Równocześnie odbywać się będzie 255. Sośnicowicka Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny. Msza na rozpoczęcie w kościele św. Jakuba w Sośnicowicach odbędzie się 14 sierpnia o 5.30. Przejście przewidziane jest podobnie jak w pielgrzymce z Sośnicy - pojedyncze, w gronie rodziny czy znajomych. Więcej informacji na FB.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama