Od soboty wznawia kursowanie kolejka wąskotorowa z Bytomia do Miasteczka Śląskiego

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych uruchamia kursy według wakacyjnego rozkładu jazdy.

W sobotę 26 czerwca rozpocznie w tym roku regularne sezonowe kursowanie popularna na Górnym Śląsku kolejka wąskotorowa z Bytomia do Miasteczka Śląskiego. Po raz pierwszy pojadą po trzy pociągi dziennie w każdą stronę, a przejazd będzie bezpłatny dla osób do 16. roku życia.

Poinformowało o tym w poniedziałek Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, które, będąc operatorem kolejki, co roku uruchamia kursy według wakacyjnego rozkładu jazdy. Oznacza to przejazdy w weekendy i święta na całej, liczącej ok. 21 km trasie - od końca czerwca do września.

- W tym roku podróżnych czeka kilka nowości: większa liczba pociągów, czyli trzy pary w ciągu dnia, a nie, jak dotąd, tylko dwie, a także bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży szkolnej do 16. roku życia - zaznacza Karol Majcherczyk z SGKW.

Przystanek początkowy kolei znajduje się na peronie wąskotorowym (peron V) dworca głównego w Bytomiu. Bilety w cenie 14 zł (normalny) oraz 7 zł (ulgowy) można nabyć u obsługi pociągu. Bagaż, w tym rowery i wózki dziecięce, przewożony jest bezpłatnie w wagonie bagażowym. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej oraz na Facebooku.

W tym roku zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy będzie możliwe w każdą pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca - zainteresowanych historią i techniką kolejową po stacji w Karbiu oprowadzi przewodnik.

Ten sezon kolejki, podobnie jak w ubiegłych latach, powinien zostać przedłużony dzięki "Srebrnemu pociągowi". To wspólna oferta niedzielnych wycieczek z Katowic do Zabytkowej Kopalni Srebra, przygotowana przez Koleje Śląskie, SGKW oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Z jednego biletu na przejazd pociągiem normalnym i wąskotorowym oraz na zwiedzanie kopalni w ubiegłym roku można było korzystać od października do grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..