Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Śląskie. Wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy Kolei Śląskich

W niedzielę 14 czerwca zacznie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy Kolei Śląskich. Oznacza to wznowienie weekendowych połączeń, ale także przywrócenie tych zawieszonych na czas pandemii.

Do dyspozycji pasażerów 14 czerwca oddany zostanie nowy przystanek w Przyszowicach na linii S76 (Gliwice-Wisła Głębce). Na czas modernizacji linii kolejowej do Wisły Głębce pociąg "Kubalonka" zostanie przekierowany do Żywca, a jego nazwa została zmieniona na "Salmopol". Na niektórych trasach pasażerowie muszą się jednak liczyć z utrudnieniami ze względu na planowane remonty, które prowadzi PKP PLK. - Mówi Tomasz Musioł, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie:

Dodatkowe 6 minut będą musieli dołożyć pasażerowie, którzy od 30 lipca do 20 sierpnia między 9.00 a 15.30 będą kursować linią S8 (Oświęcim-Kluczbork) na odcinku Katowice Zawodzie-Mysłowice. Ze względu na naprawę sieci trakcyjnej pociągi będą jeździć po jednym torze.

Pociąg "Ornak" do Zakopanego będzie kursował od 4.07 do 29.08 w soboty i niedziele. Wyjazd z Katowic zaplanowany został na godz. 6.26, zaś z Zakopanego w podróż powrotną - o 16.15. "Ornak" przejedzie między innymi przez stacje: Bielsko-Biała, Żywiec, Rabka-Zdrój i Nowy Targ.

Zmiany oraz szczegółowy rozkład kursowania pociągów dostępne są na stronie internetowej spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach dostępnych na dworcach kolejowych i peronach.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy