Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Region. Kolejne tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej

60 nowych elektronicznych tablic będzie zainstalowanych w 12 miastach regionu.

Tablice SDIP będą wskazywać pasażerom, za ile minut przyjedzie oczekiwany autobus. Tym razem większość urządzeń trafi do Bytomia, Zabrza i Gliwic. Po raz pierwszy tablice zlokalizowane zostaną m.in. w Czeladzi, Piekarach Śląskich, Radzionkowie i Rudzie Śląskiej.

Montaż urządzeń tego typu rozpoczął poprzedni organizator transportu zbiorowego w regionie. Obecnie realizuje je Zarząd Transportu Metropolitalnego oddał do użytku 100 tablic. – To są urządzenia, które sprawiają, że korzystanie z komunikacji miejskiej staje się prostsze i wygodniejsze – zachwala rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Zakładamy, że za 15 miesięcy naszym pasażerom będą służyć już wszystkie tablice z tego projektu. Docelowo będzie ich ponad 500 – dodaje.

60 nowych elektronicznych tablic informacyjnych zostanie zlokalizowanych w 12 miastach. W pięciu z nich urządzenia staną po raz pierwszy. Chodzi o Czeladź, Piekary Śląskie, Radzionków, Rudę Śląską oraz Bytom. – W porównaniu do poprzednich wersji dodatkowymi udogodnieniami jest m.in. wyświetlanie informacji po ich obu stronach. Ponadto są one V-kształtne, dzięki czemu informacje są wyświetlane pod innym kątem przez co stają się bardziej czytelne. To walory istotne z punktu widzenia komfortu pasażera – wskazuje Michał Kuliński z Wydziału Infrastruktury Komunikacyjnej. – Na tablicach zainstalowano również  kamery. To z kolei służy bezpieczeństwu ich utrzymania – dodaje.

Tablice pojawią się m.in. w Chorzowie (przy dworcu PKP w Chorzowie Batorym), w czterech lokalizacjach w Katowicach, po jednej w Piekarach (na Szarleju) i Radzionkowie (Rynek I).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy