Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rekrutacja trwa

Do 23 czerwca można składać dokumenty do diecezjalnych szkół muzycznych. Od nowego roku szkolnego rusza wokalistyka.

Diecezja gliwicka prowadzi dwie szkoły przygotowujące przyszłych muzyków kościelnych. Na prawach państwowych działa Diecezjalna Szkoła Muzyczna II stopnia, do której przyjmowani są kandydaci w wieku od 10 do 23 lat, posiadający umiejętności na poziomie ukończonej szkoły muzycznej I stopnia (nie jest jednak wymagany dyplom ukończenia takiej szkoły).

Nauka w specjalności instrumentalistyka (organy) trwa sześć lat. Od nowego roku szkolnego szkoła uruchamia także czteroletnią wokalistykę, nastawioną na przygotowanie absolwentów do pełnienia funkcji kantora.

Inny tok nauczania ma pięcioletnie płatne Studium Muzyki Kościelnej, do którego przyjmowane są osoby, które mają ukończoną co najmniej ogólnokształcącą szkołę podstawową. Tutaj również wiodącym profilem jest nauka gry na organach. Przy SMK działa ponadto ognisko muzyczne dla dzieci i młodzieży, gdzie można uczyć się gry na fortepianie oraz studium podyplomowe, na którym można doskonalić się w zakresie gry na organach, akompaniamentu liturgicznego lub improwizacji organowej.

Warunkiem przyjęcia do szkół jest zdanie egzaminu wstępnego, który planowany jest na 27 czerwca (instrumentalistyka DSM, SMK) i 29 czerwca (wokalistyka DSM). Do ogniska i na studium podyplomowe nie ma egzaminów.

Więcej informacji na dsm.kuria.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy