Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W Gliwicach zostanie wyświęconych 8 księży

Święcenia prezbiteratu odbędą się 30 maja równocześnie w dwóch kościołach.

-Tegoroczne święcenia będą inne niż poprzednie. Nie chodzi jedynie o liczbę osób mogących brać udział w tej uroczystości, lecz przede wszystkim o to, że przyjmiemy te święcenia w dwóch miejscach: w kościele katedralnym oraz w kościele św. Bartłomieja - mówi diakon Adam Pietrowski.

Z powodu epidemii przez dość długi czas diakoni nie wiedzieli, jak będą wyglądały święcenia oraz czy planowana data nie zostanie zmieniona.

– Pierwsi informację o terminie i miejscu otrzymali nasi koledzy rocznikowi z diecezji opolskiej, którzy w większości przyjmą święcenia w swoich rodzinnych parafiach. Zastanawialiśmy się wtedy, czy biskup gliwicki podejmie podobną decyzję. Informację otrzymaliśmy 3 maja i poproszono nas wtedy, żebyśmy sami podzielili się na dwie grupy. Bardzo szybko porozumieliśmy się w tej sprawie, ustaliliśmy to jeszcze tego samego dnia. Mimo, że będziemy przyjmowali święcenia w dwóch miejscach, to jednak nie zmienia to faktu, że tworzymy jeden kurs, jedną wspólnotę i dążymy do wspólnego celu - podkreśla.

W katedrze bp Jan Kopiec wyświęci Pawła Korlagę, Marcina Maciejczyka, Zbigniewa Śniechotę i Tomasza Wolnika. W kościele św. Bartłomieja szafarzem sakramentu kapłaństwa będzie bp Andrzej Iwanecki. Tam święcenia przyjmą: Michał Brzezina, Patryk Gawłowski, Paweł Kaczmarczyk i Adam Pietrowski. Uroczystości rozpoczną się 30 maja o 10.00 i będą transmitowane – z katedry na tvimperium.pl, z kościoła św. Bartłomieja - na stronie parafialnej: bartlomiej-gliwice.pl.

Na kolejnych stronach przedstawiamy kandydatów do święceń. Wszyscy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu, razem z klerykami z diecezji opolskiej. W kolejnym numerze Gościa Gliwickiego na 7 czerwca zamieścimy odpowiedzi diakonów na przesłaną przez naszą redakcję ankietę. Zadaliśmy w niej pytania m.in. o kapłaństwo i czas epidemii.

Dk. Michał Brzezina

Urodził się 14 maja 1993 roku w Katowicach. Pochodzi z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Tarnowskich Górach-Lasowicach. Ma brata (22 lata) i siostrę (20 lat). Ukończył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Mechanik" w Tarnowskich Górach. Sympatyzuje z Oazą.

W Gliwicach zostanie wyświęconych 8 księży   Diakon Michał Brzezina. Wieńczysław Adamski

Wybrane motto życia kapłańskiego: „Nie dbam o rzeczy wielkie ani o to, co przerasta me siły” (Ps 131, 1b).

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy