Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

30 respiratorów dla śląskich szpitali

Sprzęt medyczny został zakupiony w ramach akcji #WdzięczniMedykom, prowadzonej przez Caritas Polska, dzięki darowiźnie Fundacji JSW.

Pierwsze cztery urządzenia trafiły już do placówek w Jastrzębiu Zdroju, Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim, a pozostałe będą przekazywane w najbliższych tygodniach. Wsparcie darowizną niemal 1 mln zł okazała Fundacja JSW.

- Caritas nie ustaje w niesieniu pomocy polskim medykom w walce z koronawirusem. Jesteśmy tam, gdzie nasze wsparcie jest najbardziej potrzebne. Dzisiaj jednym z takim miejsc jest z pewnością województwo śląskie, dlatego w najbliższych tygodniach dostarczymy do szpitali w tym regionie 30 respiratorów - powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Podkreślił, że zakup urządzeń ratujących zdrowie i życie osób chorych na COVID-19 nie byłby możliwy bez wsparcia Fundacji JSW dla akcji #WdzięczniMedykom. Darowizna ta w całości przeznaczona zostanie przez Caritas Polska na opłacenie zakupu 30 respiratorów.

Urządzenia trafią do szpitali w 11 miastach: Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Knurowie, Mikołowie, Pszczynie, Żorach, Wodzisławiu Śląskim, Tychach, Orzeszu, Cieszynie i Rybniku.

Pierwsze cztery respiratory w tym tygodniu zostały przekazane do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku oraz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu Śląskim.

Pozostałe będą sukcesywnie dostarczane do pozostałych placówek ochrony zdrowia w województwie śląskim w kolejnych tygodniach. Zakończenie dostaw planowane jest na przełomie czerwca i lipca tego roku. W ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zamówiła już 100 respiratorów.

Poza tym Caritas Polska w ramach programu #WdzięczniMedykom przekazała Caritas Diecezji Gliwickiej środki ochrony osobistej, które trafią do Stacji Opieki i Gabinetów Rehabilitacyjnych prowadzonych w Zabrzu (1000 szt. maseczek chirurgicznych, 150 szt. maseczek KN95, 100 szt. przyłbic, 50 szt. kombinezonów ochronnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy