Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zjednoczeni. Rekolekcje (nie tylko online) już w najbliższy weekend

Przedstawiciele młodzieży wyruszą z "Listem jedności" do znanych ludzi Kościoła, artystów i influencerów z 14 polskich metropolii. Zaprasza wspólnota Ponad Murami i diecezjalne duszpasterstwo młodzieży Pełni Życia.

Przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego (od 29 do 31 maja) diecezjalne duszpasterstwo młodzieży Pełni Życia, wraz ze wspólnotą Ponad Murami, zaprasza internetowe rekolekcje "Zjednoczeni", które wychodzą daleko poza ekran.

Uczestnicy - dorośli, studenci, licealiści - będą mogli rozważać temat jedności w Kościele, modlić się o nią i dzielić się swoimi doświadczeniami. Pomogą im w tym konferencje online, spotkania w małych grupach rówieśników oraz transmisja Mszy Świętej, a także czas na indywidualną modlitwę.

Oprócz w sobotę z samego rana 14 podróżników - na wzór apostołów - wyruszy spod gliwickiej katedry i będzie przemierzać Polskę, by dotrzeć do 14 metropolii z "Listem jedności", pisanym na wzór listów św. Pawła. Każdy egzemplarz, zawierający przesłanie zjednoczenia się młodych z całego kraju w przekonaniu, że "nic nas nie zdoła odłączyć od miłości Chrystusa", trafi do znanych ludzi Kościoła, artystów i influencerów, którzy prowadzą popularne wśród młodzieży kanały w mediach społecznościowych.

Za pomocą specjalnej aplikacji uczestnicy rekolekcji będą mogli śledzić trasę pokonywaną jednocześnie przez 14 zespołów kurierów-podróżników. Celem ich podróży będą m.in. Monika i Marcin Gomułkowie z Początku Wieczności, zespół niemaGOtu, Szymon Reich, bliźniaczki Laskowskie, podboje_we_dwoje, Krzysztof Sowiński, Aleksander Bańka, moderator Oazy ks. Marek Sędek i prowincjał oblatów o. Paweł Zając, a także miejsc, do których młodzi w tym roku nie pojadą, jak np. Lednica.

Na koniec rekolekcji każdy z uczestników będzie poproszony o napisanie osobistego listu jedność do ludzi, za którymi tęskni - do swoich wspólnot, klasy, grupy rówieśniczej, proboszcza swojej parafii.

Więcej szczegółów i zapisy na rekolekcje znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy