Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Dyrdy. "Czy świętość Jana Pawła II przemawia do współczesnego człowieka?"

Bp Andrzej Iwanecki odprawił Mszę Świętą w pierwszym w diecezji gliwickiej kościele pw. św. Jana Pawła II.

W Dyrdach - sołectwie leżącym na terenie parafii św. Franciszka z Asyżu w Kaletach-Miotku - znajduje się pierwszy w diecezji gliwickiej kościół pod wezwaniem świętego Jana Pawła II. Został poświęcony w 2013 roku, a więc jeszcze przez kanonizacją polskiego papieża - wówczas błogosławionego.

Z okazji przypadającej w poniedziałek 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, niedzielną Eucharystię w tym kościele filialnym kaletańskiej parafii odprawił bp Andrzej Iwanecki. Z powodu niewielkiej liczby wiernych, jaka mogła wejść do świątyni, Msza była transmitowana na żywo na Facebooku.

W kazaniu biskup wskazywał, jak wiele o papieżu, którego pontyfikat był jednym z najdłuższych w historii, nakręcono filmów, napisano książek i artykułów, sporządzono statystyk, na ilu znalazł się fotografiach.

- Czy świętość papieża Jana Pawła II przemawia do współczesnego człowieka? Czy jego mądrość i nauczanie o Bogu i ludziach są aktualne dla dzisiejszego pokolenia dotkniętego nie tylko chorobą ciała, ale także chorobą ducha? - pytał w homilii.

Biskup wskazywał też na znaczenie chrześcijańskiej postawy, jaką jest nadzieja wobec Boga i ludzi. - Gdyby papież, św. Jan Paweł II, nie był człowiekiem nadziei, nie byłoby żadnych zmian w świecie, tym bardziej w naszej ojczyźnie. Tak bardzo potrzebujemy w naszych czasach nadziei, która ma swoje źródło w Bogu - podkreślił.

Podczas Mszy parafianie przekazali biskupowi ręcznie przepisany Nowy Testament jako dar na 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Dyrdy. "Czy świętość Jana Pawła II przemawia do współczesnego człowieka?"   Przekazanie Nowego Testamentu ręcznie przepisanego przez parafian. Facebook: Parafia św. Franciszka z Asyżu w Miotku
Kazanie bp. Andrzeja Iwaneckiego.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy