Nowy numer 23/2020 Archiwum

15 proc. górników, którzy przeszli testy na obecność koronawirusa, było zakażonych

15 proc. górników, którzy przeszli testy na obecność koronawirusa w ramach badań przesiewowych w 5 śląskich kopalniach, było zakażonych - wynika z danych uzyskanych po przeprowadzeniu blisko 10 tys. takich badań.

W sumie zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u ponad 1900 górników.

O dotychczasowych wynikach badań, zarządzonych po wykryciu ognisk zakażeń koronawirusem w kilku kopalniach w woj. śląskim, poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej w Katowicach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

"Na podstawie wyników i danych, którymi obecnie dysponujemy, ponad 1900 górników jest zidentyfikowanych z wynikiem dodatnim, z czego na niecałe 10 tys. wyników z przesiewu wychodzi ok. 1500 osób z wynikiem dodatnim. Pozostali górnicy są to osoby, które zostały przebadane z wywiadu epidemiologicznego lub kwarantanny i również mają wynik dodatni" - powiedział wojewoda.

W sumie do piątku w woj. śląskim potwierdzono dotąd 4 905 przypadków zakażeń, z czego 172 osoby zmarły, a 1029 wyzdrowiało.

« 1 »
  • Anonim (konto usunięte)
    15.05.2020 17:00
    Ja to mam inne spostrzeżenie - wykryto tylu zarażonych, ponieważ przeprowadzono naprawdę gęsto badania przesiewowe. A gdyby z taka samą częstotliwością przeprowadzić badania całego społeczeństwa? ... A co do uwagi KRM to mam inną - naprawdę Pan/i uważa, że Bóg uzależnia Swoje działanie od zachowań biskupów ordynariuszy diecezji rzymskokatolickich? Dla jasności - też jestem rzymskim katolikiem, ale proszę zauważyć, ile - zwłaszcza na Śląsku - jest wyznań chrześcijańskich, które Eucharystię uznają jedynie za pamiątkę a nie realną obecność, no i ilu ludzi w ogóle nie jest chrześcijanami... Dajmy spokój z przypisywaniem Panu Bogu naszych myśli, a weźmy się za to, co możemy zrobić, czyli sami - pokładajmy ufność w Panu i módlmy się. Także za innych. Akurat od przedwczoraj trwa ogólnopolska (o ile wie - nie tylko) nowenna pompejańska w intencji "nawrócenia grzeszników, z których ja jestem pierwszy"... Zapraszam...
    doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama