Nowy numer 23/2020 Archiwum

NINIWA w pandemii

Do walki z koronawirusem stanęli zarówno młodzi z oblackiej wspólnoty, jak i księża z różnych zgromadzeń, którzy zaciągnęli się do służby w domach pomocy społecznej w Lublińcu. A w ośrodku w Kokotku, chociaż stał się on miejscem kwarantanny, nadal nie ustaje ewangelizacja.

Koronawirus szczególnie mocno dotknął domy pomocy społecznej – osoby chore i starsze są najbardziej podatne na zarażenie i jego skutki. Trudna sytuacja nie ominęła dwóch placówek w Lublińcu. Chociaż część pracowników wykazała się heroiczną postawą, decydując się na pozostanie z pensjonariuszami przez 24 godziny na dobę, wciąż brakowało rąk do pracy. Dlatego starosta powiatu lublinieckiego zwrócił się do oblackiej wspólnoty NINIWA z Kokotka z prośbą o znalezienie wolontariuszy gotowych do pomocy.

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama