Diecezja gliwicka. 10. niedziela w epidemii, w kościołach 10 metrów na jedną osobę

Od 17 maja poluzowane zostają rygory dotyczące ilości wiernych w kościołach. W tym tygodniu obchodzimy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II.

  • Nadal obowiązuje dyspensa biskupa gliwickiego od niedzielnej i świątecznej Mszy św.  Od 17 maja limit osób, które jednorazowo mogą przebywać w kościołach został zwiększony. Podczas Mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m kwadratowych powierzchni kościoła czy kaplicy. Dotychczas na 1 osobę było 15 m kw.
  • Bp Jan Kopiec w liście dziękuje i podsumowuje diecezjalną zbiórkę na respirator i inny sprzęt medyczny potrzebny w leczeniu koronawirusa. W ciągu miesiąca zebrano 392,7 tys. zł. Cały list TUTAJ.
  • Obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II:

- W niedzielę 17 maja uroczystość w kościele św. Jana Pawła II w Dyrdach (parafia Kalety-Miotek). Mszy o 11.30 przewodniczyć będzie bp Andrzej Iwanecki, transmisja na parafialnym fb;

- 18 maja o 18.00 w katedrze gliwickiej Mszy przewodniczyć będzie bp Jan Kopiec; 

- 18 maja o 17.00 w kościele Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku Msza pod przewodnictwem bp. Andrzeja Iwaneckiego i wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II.

  • Święcenia kapłańskie odbędą się 30 maja w Gliwicach w dwóch miejscach - katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła i w kościele św. Bartłomieja. W odezwie biskup gliwicki przedstawił kandydatów i podał szczegóły uroczystości.
  • 24 maja o 10.00 w katedrze gliwickiej bp Andrzej Iwanecki będzie przewodniczyć Mszy św. w intencji rodzin, która miała rozpocząć odwołane z powodu epidemii Metropolitalne Święto Rodziny.
  • 24 maja o 15.00 odbędzie się "Diecezjalne Majowe" transmitowane na kanale YouTube parafii Wniebowzięcia NMP w Zabrzu-Biskupicach. Modlitewna mobilizacja - Majowe z Różańcem.
  • Najnowszy numer "Gościa Niedzielnego" na 17 maja dostępny jest w parafiach, kioskach i e-wydaniu. Jest już z powrotem gliwicki dodatek.
  • Codzienne transmisje liturgii z katedry gliwickiej prowadzi Telewizja Imperium. Transmitowane są także nowenny z sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gliwicach. Msze w TV Imperium i inne inicjatywy duszpasterskie online: TUTAJ.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..