Nowy numer 39/2023 Archiwum

Modlitewna mobilizacja - Majowe z Różańcem

"Wiele intencji w tych tygodniach nam towarzyszy, stąd potrzeba naszej nieustannej modlitwy" - napisał w zaproszeniu na maj ks. Krzysztof Plewnia, diecezjalny asystent Róż Różańcowych.

W liście do księży i wszystkich wiernych, a zwłaszcza członków Róż Różańcowych ks. Krzysztof Plewnia proponuje, żeby do tradycyjnego nabożeństwa majowego dołączyć przynajmniej jedną dziesiątkę Różańca.

„Polećmy w naszej modlitwie Panu Bogu wszystkich cierpiących oraz prośmy o oddalenie od nas epidemii. Módlmy się o siły dla lekarzy, pielęgniarek i wszystkich wolontariuszy, którzy pomagają chorym, oraz potrzebującym wsparcia”. Podał także inne ważne na ten czas intencje: o powołania i za powołanych, za papieża Franciszka, biskupów, kapłanów i o odpowiednią pogodę.

W związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II zaproponował także wspólny udział w nabożeństwie majowym w niedzielę 24 maja o 15.00, które będzie transmitowane na kanale Youtube parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zabrzu-Biskupicach, gdzie jest wikarym.

Treść listu znajduje się na str. 2.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast