Nowy numer 23/2020 Archiwum

Śląskie. Masowe testy na koronawirusa wśród górników. Od wtorku badania ich rodzin

Ponad 10 tysięcy górników - tylu zostało przebadanych od czwartku pod kątem koronawirusa. Do środy liczba ta ma wynieść 15 tysięcy. Wszystko po to, by "wygasić ogniska zakażeń w kopalniach".

Mamy nadzieję, że nie będzie potrzeby dodatkowych obostrzeń w województwie śląskim. Chcemy izolować osoby, które są nosicielami wirusa i wygasić ogniska w kopalniach - to wspólne stanowisko wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka i wiceministra zdrowia Waldemara Kraski.

- Czekamy na wszystkie wyniki przebadanych w ostatnich dniach - mówi wiceminister zdrowia:

Od jutra wymazobusy będą jeździć do rodzin zakażonych górników.

- Na razie na kopalni mogą pracować tylko Ci, którzy są zdrowi i mają wynik ujemny - mówi Jarosław Wieczorek wojewoda śląski:

Ponowne testowanie górników jest możliwe pod koniec tygodnia - przyznał dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

W związku z koronawirusem ponad 20 tys. osób w województwie śląskim przebywa w kwarantannie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • MarekSu
    12.05.2020 09:29
    Szanowna Redakcjo, polecam zawsze aktualne wykresy dla woj. śląskiego. Śledzę od początku istnienia tej strony i zawsze mają pierwsi dane. https://koronawirusunas.pl/wojewodztwo-slaskie Można osadzić w waszym artykule, wiele by to pomogło. Pozdrawiam
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama