Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Gliwice. „Jesteśmy z Wami!" - mapping dla personelu medycznego Szpitala Miejskiego nr 4

„Jesteśmy z Wami!" - taki napis pojawił się późnym wieczorem [08.05.2020] na kamienicach naprzeciw Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach przy ulicy Zygmunta Starego. To niecodzienna forma wsparcia i wyrażenia solidarności z personelem medycznym, który dzień i noc toczy batalię o życie pacjentów zakażonych koronawirusem.

To wyraz tego, jak bardzo doceniamy tę ciężką pracę, jak bardzo jest to ważne dla nas wszystkich, także dla mieszkańców Gliwic - zaznaczył Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki zabrzańskiej firmie Shadok, która wykonała projekt społecznie.

Dużo mówimy o hejcie, ale bardzo wiele miejsca powinniśmy poświęcać inicjatywom, które niosą dobro i pozytywny przekaz, a przede wszystkim stanową nieocenione wsparcie dla personelu medycznego w tym trudnym czasie - podkreśla Justyna Soroka, psycholog ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach:

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach opuściło właśnie troje pacjentów: dwóch mężczyzn po sześćdziesiątce i jeden niemal 80-letni, którym udało się wygrać walkę z koronawirusem. Byli to chorzy wymagający dializoterapii, którą teraz, po wyzdrowieniu, będą mogli kontynuować w miejscu swojego zamieszkania.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy