Nowy numer 23/2021 Archiwum

Gliwice i Zabrze otworzą przedszkola 18 maja.

Chęć zapewnienia dzieciom opieki zgłosiła tylko niewielka część rodziców. Są nowe decyzje samorządów.

Podobnie jak w całej Polsce, większość miast i gmin w regionie nie zdecydowała się na otwarcie przedszkoli i żłobków 6 maja, co umożliwiły wcześniejsze decyzje rządu. Pojawiły się jednak nowe decyzje lokalnych władz i znamy już niektóre terminy.

W Gliwicach miejskie przedszkola i żłobki w ograniczonym zakresie wznowią działalność 18 maja. Po konsultacjach z rodzicami okazało się, że w przypadku przedszkoli 25 proc., a żłobków - 30 proc. z nich jest zainteresowanych zapewnieniem ich dzieciom zajęć opiekuńczych.

"Po gruntownej analizie możliwości dostosowania miejskich żłobków i przedszkoli do wymogów bezpieczeństwa oraz zapewnieniu właściwej opieki przez kadrę ustalono, że możliwe jest uruchomienie od 18 maja takiej liczby miejsc w miejskich placówkach, która odpowiada liczbie chętnych zgłoszonych w wyniku konsultacji z rodzicami" - czytamy w komunikacie gliwickiego magistratu.

Również 18 maja część placówek otworzy Zabrze. Tam chęć skorzystania z opieki przedszkolnej wyraziło mniej niż 10 proc. rodziców. Dlatego miasto zdecydowało o otwarciu w pierwszej kolejności tylko niektórych przedszkoli. Ich lista została podana w informacji na oficjalnej stronie miasta.

Decyzje władz innych samorządów w regionie dotyczących możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli zebraliśmy tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama