Nowy numer 17/2024 Archiwum

Śląskie. Od czwartku masowe testowanie na koronawirusa - zapowiedział GIS

Masowe testowanie mieszkańców województwa śląskiego - głównie górników - zapowiedział dziś [06.05.2020] Główny Inspektor Sanitarny. Jarosław Pinkas wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Sytuacja w województwie śląskim jest bardzo poważna. Jesteśmy regionem z największa liczbą zakażeń koronawirusem. Tylko dziś [06.05.2020] Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w woj. śląskim 157 nowych przypadków zakażenia COVID-19.  Lwia część chorych to górnicy.

Tylko w rybnickiej kopalni Jankowice liczba zakażonych koronawirusem pracowników wzrosła do 204. W całej Polskiej Grupie Górniczej chorych jest już 367 pracowników. Kwarantanną objęto zaś ok. 1,5 tys. osób.

Rybnicka kopalnia Jankowice, będąca częścią kopalni zespolonej ROW, to obecnie największe ognisko koronawirusa w górnictwie węgla kamiennego. Dlatego na Śląsk przyjechał Główny Inspektor Sanitarny. Po posiedzeniu sztabu kryzysowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, szef GIS Jarosław Pinkas poinformował o zwiększeniu od czwartku [07.05.2020] liczby testów na obecność koronawirusa w woj. śląskim:

W sumie intensywne badania maja trwać kilka dni, a w tym czasie ma zostać wykonanych kilka tysięcy testów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy