Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Patriotyczne śpiewanie online - propozycja Muzeum w Gliwicach na 3 maja

Tradycyjne śpiewanie patriotycznych pieśni w Gliwicach tym razem odbędzie się w formie transmisji koncertu w internecie.

Patriotyczne śpiewanie to tradycyjny element gliwickich obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja. Muzeum w Gliwicach po raz pierwszy w historii zorganizuje koncert w formie zdalnej. Transmisję będzie można oglądać na YouTube i Facebooku.

- Obecna sytuacja nie pozwala nam tym razem gościć państwa w siedzibie muzeum. A jednak koncert się odbędzie. Dzięki transmisji online będziemy mogli w nim uczestniczyć i spotkać się w jeszcze liczniejszym gronie, a nasz patriotyczny śpiewnik zabrzmi szczególnie donośnie. To pierwsze takie wydarzenie w dziejach naszego muzeum. Zapraszamy do udziału w tym historycznym momencie i wspólnego uczczenia narodowego święta - mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach.

Tym razem we wspólnym, chociaż zdalnym śpiewaniu będzie mogło zatem wziąć udział znacznie więcej osób. Co więcej, koncert zostanie trwale zarejestrowany, więc każdy w dowolnym momencie będzie mógł do niego powrócić. A w repertuarze znajdą się m.in. takie pieśni, jak "Polonez trzeciego maja", "Przybyli ułani", "Rozkwitają pąki białych róż" czy "Marsz Polonia".

Początek koncertu 3 maja o 14.00. Link do transmisji oraz do pobrania patriotycznego śpiewnika znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy