Nowy numer 22/2023 Archiwum

Politechnika Śląska. Nowy-stary rektor i dni otwarte online

Po raz drugi na czteroletnią kadencję rektora uczelni został wybrany prof. Arkadiusz Mężyk. A zainteresowani studiowaniem na Politechnice Śląskiej mogą poznać uczelnię przez YouTuba.

Wybory na rektora po raz pierwszy w historii zostały przeprowadzone zdalnie. Czteroletnią kadencję po raz drugi objął prof. Arkadiusz Mężyk, który był jedynym zgłoszonym kandydatem.

W wyborach wzięło udział 298 elektorów spośród 300 uprawnionych do głosowania. Minimalna liczba ważnie oddanych głosów potrzebna do wyboru wynosiła 150. Na prof. Arkadiusza Mężyka zagłosowały 252 osoby; 21 osób wstrzymało się od głosu, 25 było przeciw. Prof. Arkadiusz Mężyk jest 17. rektorem Politechniki Śląskiej, wybranym na tę funkcję już po raz drugi.

Pierwsze słowa po ogłoszeniu wyników rektor-elekt skierował do wspólnoty akademickiej Politechniki Śląskiej. - Mijająca kadencja 2016-2020 upłynęła nam w atmosferze zmian w systemie szkolnictwa wyższego, a na zakończenie tego okresu zaburzenie w funkcjonowaniu Uczelni wprowadziła epidemia. Jednak jestem optymistą. Wspólnota Akademicka Politechniki Śląskiej sprawdziła się w tych trudnych czasach - podkreślił.

Do największych osiągnięć prof. Mężyka w mijającej kadencji należy wprowadzenie Politechniki Śląskiej do elitarnej grupy 10 uczelni badawczych w Polsce oraz zapewnienie miejsca w ścisłej czołówce polskich uczelni technicznych, jak również reorganizacja uczelni w myśl nowej ustawy.

W strategii rozwoju Politechniki Śląskiej na lata 2020-2024 prof. Mężyk zapowiada kontynuację sprawdzonych działań i dobrych praktyk oraz doskonalenie funkcjonowania uczelni. - Będziemy doskonalić nasz proces dydaktyczny, ofertę dydaktyczną, będziemy również walczyli o rozpoznawalność międzynarodową. To są nasze główne zadania na najbliższą kadencję - mówił rektor-elekt po ogłoszeniu wyników wyborów.

A w czwartek 30 kwietnia od 11.00 Politechnika Śląska zaprasza na dni otwarte, które również odbędą się online.

Zaproszenie rektora Politechniki Śląskiej.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube Politechniki Śląskiej i jest dedykowane maturzystom oraz wszystkim zainteresowanym studiami na jednej z nielicznych uczelni badawczej w Polsce. Więcej szczegółów oraz program transmisji znajdziesz w na Facebooku.

Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej - online!
Politechnika Śląska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast