Nowy numer 22/2023 Archiwum

Diecezjalne czytanie Pisma Świętego - epilog

Ponad 200 przesłanych filmów, około pół tysiąca czytających. Wielka praca całego zespołu ludzi.

W niedzielę, w dniu Narodowego Czytania Pisma Świętego, pojawiło się na stronie diecezji gliwickiej nagranie, na którym czytamy Ewangelię św. Mateusza. Starsi, młodzież, całe rodziny, dzieci dopowiadające krótkie zdania... Rozpoczyna bp Jan Kopiec, a kończy bp Andrzej Iwanecki błogosławieństwem księgą Biblii.

To aż 206 wysłanych filmów i około pół tysiąca osób zaangażowanych we wspólne czytanie. Nie licząc tych, którzy zajmowali się stroną techniczną, nagrywaniem czy przesyłaniem.

- Wielkie, piękne dzieło, przewie tysiąc osób zaangażowanych w czytanie Słowa Bożego z przekazywaniem go innym - podsumowuje ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji.

#CzwarteNarodoweCzytaniePismaŚwiętego – odc 29 – Epilog - #ArturSepioło – 28.04.2020
ks. Artur Sepioło rekolekcje i kazania

Z różnych powodów technicznych i organizacyjnych nie wszystkie nagrania znalazły się w tym diecezjalnym czytaniu. Organizatorzy otrzymali ich więcej niż było potrzebnych, dlatego pojawił się jeszcze ten "Epilog".

- Skojarzyliśmy tę sytuację z rozmnożeniem chleba. I chcemy iść za słowami Jezusa, dlatego powstał ostatni odcinek, w których umieściliśmy chociaż fragmenty nagrań, aby "nic się nie zmarnowało", abyśmy jedli do sytości - wyjaśnia ks. Sepioło.

Tydzień Biblijny ciągle trwa. Ks. prof. Jan Kochel prowadzi codzienne rozważania parte na stacjach "Drogi światła" (Via lucis), wielkanocnego nabożeństwa skupiającego nas na spotkaniach ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Dostępne są na stronie sekcji oraz na stronie Szkoły Słowa Bożego.

Oprócz tego ciągle można zgłaszać swoje prace do "Konkursu na najlepszą ekranizację fragmentu Ewangelii św. Mateusza". Do zaproponowanych fragmentów rodziny mogą przygotować inscenizację z udziałem domowników, nagrać tę scenkę, a następnie przesłać organizatorom. Szczegóły: na stronie sekcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast