Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wszyscy pracownicy DPS "Kombatant" przebadani

Próbki zostały pobrane przez bytomski wymazobus, badani czekają na wyniki. W tym tygodniu powtórzone zostaną testy u osób zakażonych.

Wszyscy zdrowi pracownicy Domu Pomocy Społecznej "Kombatant", gdzie półtora tygodnia temu potwierdzono obecność koronawirusa u kilkudziesięciu pensjonariuszy i pracowników, zostali już poddani badaniom na obecność SARS-CoV-2 - podał Urząd Miasta w Bytomiu.

Pobrane w piątek i sobotę próbki zostały przekazane do laboratorium, gdzie przeprowadzone zostaną testy. Natomiast w nadchodzącym tygodniu wymazobus pobierze po raz kolejny próbki od osób zakażonych, przebywających w DPS "Kombatant". Badania są finansowane z budżetu gminy.

Zgodnie z danymi przekazanymi 16 i 17 kwietnia przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu, 52 pensjonariuszy i 10 pracowników z DPS "Kombatant" jest zakażonych koronawirusem.

W przypadku 68 pensjonariuszy i 9 pracowników wynik przeprowadzonego 15 kwietnia testu był negatywny. Zakażeni pracownicy przebywają w domowej izolacji, w DPS zastąpili ich inni opiekunowie.

Wśród pracowników, od których próbki pobrano w piątek i w sobotę, są zarówno osoby, od których już wcześniej pobierano próbki i dały one wynik negatywny, jak i takie, które nie były dotychczas badane w kierunku zakażenia.

Jak poinformował bytomski UM, obecnie w szpitalach jednoimiennych w Tychach i Raciborzu oraz w szpitalu w Zawierciu przebywa 9 zakażonych koronawirusem podopiecznych DPS "Kombatant". W sobotę dwoje pensjonariuszy tej placówki zmarło - to 84-letnia kobieta i 90-letni mężczyzna.

Według wczorajszych informacji bytomskiego magistratu, stan zdrowia pensjonariuszy w DPS "Kombatant" i w Zakładzie Aktywności Zawodowej, gdzie przewieziono zdrowych pensjonariuszy, jest stabilny.

Personel placówki opiekuńczej stale informuje rodziny podopiecznych o stanie zdrowia, samopoczuciu oraz bieżącej sytuacji w domu pomocy. Mogą kontaktować się z nimi telefonicznie.

Informacje o stanie zdrowia pensjonariuszy pod numerem telefonu: (32) 286 37 16, dla tych którzy chcieliby weprzeć ośrodek dodatkowo numer: (32) 280 01 10.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy