W niedzielę czytanie Pisma Świętego. Nagrane wcześniej fragmenty złożą się w całą księgę.
Tydzień Biblijny, który będzie trwał od 26 kwietnia do 2 maja, rozpoczyna się wspólnym czytaniem Słowa Bożego. Najpierw cały tekst Ewangelii został podzielony na fragmenty. Te przekazane wszystkim dekanatom, żeby w parafiach różne osoby nagrały ten tekst w swoich domach.
Następnie wszystko zostało zebrane w całość, która będzie dostępna na stronie Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji. Diecezjalne czytanie Ewangelii wg św. Mateusza rozpoczyna bp Jan Kopiec, a kończy bp Andrzej Iwanecki.
#CzwarteNarodoweCzytaniePismaŚwiętego – Zwiastun - #ArturSepioło – 23.04.2020- Ideą przewodnią tego tygodnia jest zachęta do zaprzyjaźnienia się z Biblią, do pogłębienia swojego zakorzenienia w słowie Bożym. I niedziela w całości poświęcona jest czytaniu tego słowa - wyjaśnia ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, które organizuje to wydarzenie. - Chcemy też skupić wokół tej idei całe rodziny, stąd propozycja konkursu dla nich - dodaje.
Uczestnicy konkursu mają do wyboru kilka zaproponowanych fragmentów Ewangelii. Do nich przygotowują inscenizację z udziałem wszystkich domowników i nagrywają tę scenkę. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie sekcji.
Natomiast od poniedziałku 27 kwietnia przez cały tydzień w ramach paschalnej liturgii domowej codzienne rozważania poprowadzi ks. prof. Jan Kochel. Oparte na stacjach „Drogi światła” (Via lucis), wielkanocnego nabożeństwa skupiającego nas na spotkaniach ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Nagrania będą dostępne na stronie sekcji oraz na stronie Szkoły Słowa Bożego.
Tegoroczny XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny odbywa się pod hasłem „Kto we Mnie wierzy będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (J 6,35-36).