Nowy numer 49/2023 Archiwum

Domowy Kościół też pomaga

Oazowe rodziny z Zabrza włączyły się w szycie maseczek, drukowanie przyłbic i rozwożenie obiadów.

W Zabrzu trwa akcja „Pomoc potrzebującym”, zainicjowana przez ludzi z Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie. Współpracę podjęły Caritas parafii św. Anny i św. Andrzeja w tym mieście oraz wolontariusze.   

W minioną środę rozpoczęto rozwożenie obiadów dla samotnych seniorów w Zabrzu. Na razie otrzymują je 24 osoby, w tym 13 za darmo, dzięki wpłatom na zrzutka.pl. Posiłki w niskiej cenie gotuje Restauracja WERANDA, dostarczają swoimi  samochodami wolontariusze. Akcja ma swojego bloga, gdzie można śledzić jej przebieg: posilekdlaseniorazabrze.pl.

Domowy Kościół też pomaga   Wolontariusz rozwożący obiady dla seniorów. Archiwum Ruch Ś-Ż Gliwice

Trwa także szycie maseczek, które wciąż są potrzebne służbie zdrowia, bo szybko się zużywają. Odbiorcami pierwszych 600 sztuk są Oddział Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Zabrzu-Biskupicach, Oddział Kardiologii I w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, ZOL w Gliwicach, prowadzony przez siostry boromeuszki, Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach i ośrodek dla osób niepełnosprawnych w Świętochłowicach.

W ramach pomocy szpitalom drukowane są również przyłbice, w co zaangażował się nawet niespełna 7-letni Jaś, gdy jego tata jest w pracy.

- To bardzo ważne inicjatywy, dlatego wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję. Takimi działaniami pokazujecie, że żyjecie Ewangelią na co dzień, tak naturalnie, po prostu, że jej światło staje się Waszym życiem, że Jezus jest Waszym życiem, a Oaza to nie teoria i piękne słowa, ale konkretne czyny miłości zakorzenione w Jezusie"  -  mówi ks. Piotr Dyduch, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Domowy Kościół też pomaga   Mały Jaś pomaga w drukowaniu przyłbic ochronnych. Archiwum Ruch Ś-Ż Gliwice

Osoby, które chciałyby dołączyć do akcji „Pomoc potrzebującym” mogą:

  • szyć maseczki (dostaną potrzebny materiał i gumki);
  • wpłacać pieniądze na zakup materiałów do szycia i zakup maseczek chirurgicznych (konto Domowego Kościoła: 17 1020 2401 0000 0402 0516 3078 PKO BP z dopiskiem: Środki ochrony dla szpitali- wirus;
  • wpłacać pieniądze na sfinansowanie obiadów na zrzutka.pl - link TUTAJ.
  • zgłosić się jako kierowca do rozwożenia obiadów;

Dodatkowe informacje i kontakt: Iwona Nowak, tel. 695 775 676, Marta Świder, tel. 501 753 456.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy