Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zmierzamy do Wielkanocy

Codziennie nowe nagranie - razem oczekujemy zmartwychwstania Pana.

Od jutra rozpoczyna się emisja kilkunastominutowych filmów z cyklu "Zmierzamy do Wielkanocy", które mogą nam pomóc w przeżywaniu tego czasu, kiedy stajemy wobec najważniejszych prawd naszej wiary.

Krótkie nauczania przygotowali bp Andrzej Iwanecki, ks. prof. Jan Kochel i ks. Artur Sepioło. W nagraniach znajdą się też świadectwa osób świeckich.

Nie będzie to zwykły przewodnik po liturgii tych dni. Autorom chodzi o to, aby w tym czasie przede wszystkim towarzyszyć ludziom, razem rozpoznawać znaki czasu, wyjaśniać, pomagać w przeżywaniu liturgii domowej.

- Wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji, rodzą się w nas podobne pytania, szukamy na nie odpowiedzi, duchowych intuicji - wyjaśnia ks. Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii.

Nowy cykl będzie w ramach "Nauczania domowego":

Umowa z Bogiem - x Artur Sepioło - Odcinek 21 - 02.04.2020 - Nauczanie domowe
ks. Artur Sepioło rekolekcje i kazania

Nagrania będą konfrontować nas z pytaniami, jak żyć nadzieją, czego uczy nas ta sytuacja, w której się znaleźliśmy i co z niej wynika dla naszej tożsamości chrześcijańskiej, katolickiej, ale także będą okazją do zobaczenia siebie w sytuacji kryzysowej.

- W takim momencie odkrywamy pierwszeństwo wiary, naszej relacji z Bogiem, przed wszystkim innym. Także w odniesieniu do liturgii, świętowania i wielu różnych ważnych wymiarów naszego życia. Jeśli nie ma pierwszeństwa wiary, wszystko jest zachwiane, niepewne. Bo kiedy w związku z różnymi ograniczeniami tracę coś, na czym budowałem, podkopywane są moje fundamenty. Zmiana formy zewnętrznej, np. przeżywania liturgii, stawia nam też zawsze pytanie o sens tego wszystkiego - mówi ks. Sepioło.

Nagrania będą dostępne na stronie Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej. Będzie to forma rekolekcji odnawiających serce, ale też mocno odnoszących się do sytuacji, w której się znaleźliśmy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast