Nowy numer 17/2024 Archiwum

Niedziela Palmowa - domowa

W tym roku święto młodzieży odbędzie się zdalnie, chociaż nadal razem. Jest kilka propozycji, jak je przeżyć.

"Siedzimy w domach, ale to może być wyjątkowy czas!" - przekonuje Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży "Pełni Życia" i zaprasza do wspólnego przeżycia Niedzieli Palmowej, w którą tradycyjnie obchodzi się Światowy Dzień Młodzieży.

"Bardzo zależało nam na tym, aby Niedzielę Palmową przeżyć wspólnie w katedrze. W obecnej sytuacji nie jest to jednak możliwe. Nie martwcie się! Nie wyklucza to świętowania razem" - czytamy na stronie wydarzenia "Palmowa - Domowa" na Facebooku.

O 10.00 będzie okazja do wzięcia udziału w Mszy Świętej z gliwickiej katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odprawi ją bp Jan Kopiec wraz z bp. Andrzejem Iwaneckim, ktory poprowadzi zawierzenie młodzież Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - link do transmisji TUTAJ.

Duszpasterstwo proponuje też, by o 15.00 zgromadzić się w rodzinnym gronie przy krzyżu i odmówić modlitwę zawierzenia oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Niedziela Palmowa, jak sama nazwa wskazuje, nieodłącznie kojarzy się z przyozdobionymi gałązkami, dlatego został ogłoszony również konkurs na najciekawszą palmę wielkanocną. Można wykonać ją ze wszystkiego, co akurat znajdzie się pod ręką, a zdjęcia swojego dzieła należy wysłać przez Facebooka lub Instagrama.

Przy okazji obchodów warto przypomnieć orędzie papieża Franciszka na tegoroczny XXXV Światowy Dzień Młodzieży, które w kontekście epidemii wybrzmiewa zdumiewająco proroczo - pełny tekst TUTAJ.

Poniżej modlitwa zawierzenia do odmówienia w domach:

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca!

Ja, (imię i nazwisko) oraz moja rodzina (wymienić ich imiona), pragniemy zawierzyć Ci nasze życie osobiste i życie naszej rodziny, parafii i diecezji. Spoglądamy na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia i błagamy:

 • w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół,
 • przywróć wiarę naszej rodzinie i wszystkim ochrzczonym,
 • odnów w nas pragnienie poznawania Ciebie,
 • bądź natchnieniem dla rządzących narodami,
 • wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących,
 • wspieraj pokornych i uciśnionych,
 • uzdrawiaj chorych i grzeszników,
 • podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych,
 • i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, klęcząc pod Twoim krzyżem widzimy w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości i błagamy w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia:

 • wspieraj, dzieci, młodzież, osoby starsze i najsłabszych,
 • pocieszaj lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy,
 • umacniaj małżeństwa i rodziny, wzbudź w nich żywą wiarę i ducha przekazywania wartości swoim dzieciom,
 • bądź światłem dla umierających,
 • powitaj umarłych w swoim Królestwie,
 • chroń nas od wszelkiego grzechu i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi!

Przez Serce Twej Matki, której oddaję Ci moje serce, członków mojej rodziny i serca wszystkich ludzi młodych, które od zawsze są Twoje, proszę dziś: przyjmij nasze zawierzenie. W świetle Twojego Zmartwychwstania, poświęcamy się Twemu Przenajświętszemu Sercu i oddajemy się w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy, bądź Uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości.

Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, przyjmij tych, którzy odchodzą, dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają i odnów wszechświat i ludzkość całą.

Amen.

Najświętsze Serce Jezusa - zmiłuj się nad nami!

Niepokalane Serce Maryi - módl się za nami!

Ojcze Nasz...

Pod Twoją obronę...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy