Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Alfred Bujara: Towarów w sklepie nie zabraknie, ale może zabraknąć ekspedientek

- Towarów w sklepie nie zabraknie, ale może zabraknąć ekspedientek, jeśli nie będą odpowiednio chronione przed wirusem - przestrzegł na antenie Radia eM Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność.

Jak powiedział Alfred Bujara, handlowa „Solidarność” kilkakrotnie zwracała się do rządu, a wczoraj (30.03) napisała list do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz, domagając się poprawy bezpieczeństwa pracy w handlu.

Zarzucił rządowi brak procedur, które ograniczałyby liczbę klientów w sklepie. Przywołał przykłady z ostatnich dni, kiedy ponadtrzystuosobowy tłum szturmował sklep, by dostać się jak najszybciej do środka i zrobić zakupy.

Gość Radia eM zaznaczył, że niektóre sieci handlowe podjęły pewne działania, ale niewystarczające. Zwrócił uwagę m.in. na brak maseczek i plastikowe zasłony odgradzające klientów od ekspedientek, które jednak nie spełniają w pełni swojej roli. Alfred Bujara postulował np. obowiązek dezynfekcji rąk przez klientów.

Szef handlowej „Solidarności” przyznał, że związek zgadza się na dopuszczenie do pracy handlu w niedziele, ale tylko przy rozładunku towarów, a nie przy sprzedaży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy