Nieizolowani. Rekolekcje wielkopostne online

Jest droga wyjścia - przekonuje duszpasterstwo młodzieży diecezji gliwickiej i zaprasza na internetowe (i interaktywne!) rekolekcje w końcówce Wielkiego Postu.

"Nieizolowani - jest droga wyjścia". Taki temat rekolekcji online proponuje na koniec Wielkiego Postu Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Pełni Życia. Konferencji będzie można wysłuchać w mediach społecznościowych, ale będą też zdalne rozmowy w grupach.

"Masz w ostatnim czasie poczucie odosobnienia? Etap zlewki a potem strachu, pogłębiająca się potrzeba wspólnoty i spotkania to coś, czego doświadczyłeś lub właśnie doświadczasz?  Przejdź drogę od Getsemani do Emaus razem z Jezusem jako Jego uczeń, aby umocnić się w przekonaniu, że JEST DROGA WYJŚCIA" - zachęcają organizatorzy.

- Wielu z nas w czasie Wielkiego Postu miało zaplanowane uczestnictwo w rekolekcjach, skupieniu, formie zatrzymania się. Pewnie równie wielu w zbliżającym się Wielkim Tygodniu chciałoby dobrze przygotować się do Wielkanocy i przemyśleć różne sprawy. Ale z tyłu głowy ciągle będzie ta myśl, że forma takiego duchowego przeżycia, w jakiej do tej pory fizycznie uczestniczyli, będzie teraz niemożliwa - zauważa ks. Marcin Paś.

Dlatego duszpasterstwo młodzieży, przy wsparciu osób związanych z Domowym Kościołem czy wspólnotą Ponad Murami, przygotowało internetowe rekolekcje skierowane przede wszystkim do licealistów i młodych dorosłych, ale też do każdego bez limitu wieku, kto chciałby skorzystać z tej propozycji.

- Trwamy w zamknięciu w domach, by dla dobra innych nie wychodzić, ale chrześcijańska postawa dotycząca relacji z Chrystusem jest taka, że - jak mówi św. Paweł w Liście do Rzymian - nic nie zdoła nas odłączyć od miłości Chrystusowej - podkreśla diecezjalny duszpasterz młodzieży, wyjaśniając temat rekolekcji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Masz w ostatnim czasie poczucie odosobnienia? Etap zlewki a potem strachu, pogłębiająca się potrzeba wspólnoty i spotkania to coś, czego doświadczyłeś lub właśnie doświadczasz? Przejdź drogę od Getsemani do Emaus razem z Jezusem jako Jego uczeń, aby umocnić się w przekonaniu, że JEST DROGA WYJŚCIA. Rekolekcje będą odbywały się 3, 5, 6, 8, 13 kwietnia 2020. Oprócz konferencji przygotowaliśmy dla was zadania praktyczne #nieizolowani oraz możliwość dzielenia się wiarą w małych grupkach. Zapisy do grupek👇 trwają do 2.04 godz. 18.00 www.nieizolowani.pl #rekolekcje #ddm #wielkipost #triduum #zostanwdomu #zostańsobą #wielkanoc #przygotujsie

Post udostępniony przez Pełni Życia (@pelni_zycia)

Pięć konferencji będzie publikowanych od 3 do 13 kwietnia - pierwsza już w najbliższy piątek, kolejne w Niedzielę Palmową, Wielki Poniedziałek i Wielką Środę, a ostatnia - w Poniedziałek Wielkanocny. Odcinki pojawią się na YouTubie i Facebooku.

Konferencje audio poprowadzi ks. Marcin Paś, dodatkowo młodzi dorośli podzielą się swoimi świadectwami. Poza tym będą też ćwiczenia do indywidualnego wykonania, czyli element pracy własnej.

Ponadto w tych dniach wieczorem będzie możliwość wzięcia udziału w spotkaniach w mniejszych grupach, dostosowanych do wieku lub stanu, poprzez wideokonferencję, by pogłębić dany temat oraz podzielić się swoimi doświadczeniami (dla chętnych - zapisy TUTAJ do czwartku 2 kwietnia o 18.00).

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej rekolekcji oraz w wydarzeniu na Facebooku.


Patronat medialny nad rekolekcjami "Nieizolowani" objęła redakcja "Gościa Gliwickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..