Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Duchowa adopcja w czasie epidemii

Planowane 25 marca w kościołach przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można złożyć w domu. Podajemy tekst zobowiązania.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej informuje, że w związku z podjętymi środkami ostrożności w czasie epidemii, przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego można składać prywatnie przed krzyżem czy obrazem świętym w miejscu zamieszkania lub w trakcie Mszy św. transmitowanej w TV (przyrzeczenie będzie składane na Jasnej Górze 25 marca podczas Mszy o 20.00 - transmisja w TVP3). 

-  Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to modlitewne zobowiązanie podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa przez okres 9 miesięcy – wyjaśnia diecezjalne duszpasterstwo rodzin. Zobowiązanie poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza. Można przy tym podjąć dodatkowe praktyki dla większego zadośćuczynienia, dziękczynienia bądź wyproszenia łask u Bożej Opatrzności.

  • ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci! Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia ..................... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen.

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:

-  jedna tajemnica Różańca Świętego
-  moje dobrowolne postanowienia (najlepiej wybrać jedno, najwyżej dwa, żeby skutecznie i do końca wykonać)

-  poniższa codzienna modlitwa "Panie Jezu", którą teraz po raz pierwszy odmówię

  • TEKST CODZIENNEJ MODLITWY

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "człowieka zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy