Nowy numer 13/2020 Archiwum

Śladami Matki Bożej Bolesnej

Dróżki ze Stacjami Siedmiu Boleści Maryi uczą, że jest Ona naszą Poprzedniczką w Drodze, zwłaszcza w misterium cierpienia.

Tworzone na wzór zespołów kaplic kalwaryjskich, zaczęły pojawiać się w Kościele w związku z kultem Matki Bożej Bolesnej rozpowszechnianym od 1667 r. przez zakon serwitów. Bardziej lub mniej okazałe, były i wciąż są wznoszone z inicjatywy parafian, kapłanów lub indywidualnych fundatorów w przeróżnych miejscach i kontekstach, tak by przechodzień czy rowerzysta mógł się na nie natknąć. Ubogacają otoczenie sanktuariów i świątyń parafialnych, stając się natchnieniem do modlitwy indywidualnej lub wspólnotowej.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama