Ośrodek w Rusinowicach, do którego przyjeżdżali niepełnosprawni z całej Polski, zawiesza działalność

Kończy się obecny turnus, część pacjentów już wyjechała do domu. Poradnia nie działa, ośrodek od poniedziałku będzie nieczynny do odwołania.

Siłą rzeczy, zgodnie z zaleceniami NFZ, trzeba było podjąć taką decyzję, aby zawiesić udzielanie świadczeń. Nasz planowy 427. turnus trwa do poniedziałku. Znaczna część osób rozjechała się do domów, zostali ci, którym łatwiej tutaj zakończyć pobyt z racji żywieniowych czy rehabilitacyjnych. Wcześniej zamknęliśmy już nasza poradnię rehabilitacyjną i gabinety fizjoterapii, a od poniedziałku do odwołania zamykamy szpital z dwoma oddziałami: rehabilitacji ogólnoustrojowej i rehabilitacji neurologicznej dla dzieci.

Do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach, należącego do diecezji gliwickiej,  przyjeżdżali dzieci i młodzież wraz z opiekunami z całej Polski. Na miejscu, oprócz leczenia, korzystali z formacji i posługi duchowej, przez lata tworząc jedną wielką wspólnotę. Teraz pozostaje im jedynie kontakt przez media społecznościowe.

Ks. Kazimierz Tomasiak zachęca do śledzenia informacji, które na bieżąco będą publikowane na FB Ośrodek w Rusinowicach.   

KOMUNIKAT

Ośrodek Rehabilitacyjny pw. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym zakażenia koronawirusem i zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia zawiesił udzielanie świadczeń w ramach rehabilitacji ambulatoryjnej tj. Poradni Rehabilitacyjnej i Gabinetu Fizjoterapii w okresie od 13.03.2020 roku do 27.03.2020 roku, z możliwością przedłużenia.
Dodatkowo informuję, że z dniem 23.03.2020 roku do odwołania zostanie zawieszona realizacja świadczeń rehabilitacji stacjonarnej tj. Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Oddział Rehabilitacji Neurologicznej dla Dzieci.
W przypadku wznowienia działalności leczniczej zostaną Państwo powiadomieni telefonicznie lub pisemnie o planowanym terminie ich realizacji.

Dyrektor Ośrodka
Ks. Kazimierz Tomasiak

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..