Koronawirus w Śląskiem

W sumie w regionie jest już 18 stwierdzonych przypadków zakażenia. Na bieżąco podajemy pojawiające się nowe dane o sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w naszym województwie.

Aktualizacja: poniedziałek, godz. 16.40

Piętnasta i szesnasta osoba w regionie ze stwierdzonym oficjalnie zakażeniem to dwaj mężczyźni w sile wieku, oboje są Ukraińcami. Zakażenie jednego z nich zdiagnozowano w Tychach, drugiego - w Cieszynie. W ostatnim przypadku pacjent trafił do izolacji domowej.

Kolejne przypadki zdiagnozowano u młodego mężczyzny i młodej kobiety, którzy wrócili z Niemiec i Rosji - to siedemnasta i osiemnasta osoba w regionie z potwierdzonym oficjalnie zakażeniem.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w poniedziałek o 14.00 podała aktualną sytuację zagrożenia koronawirusem w woj. śląskim. Obecnie liczba osób poddanych kwarantannie z nałożoną decyzją administracyjną wynosi 958, hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem jest 59 osób, a pozostających pod nadzorem epidemiologicznym - 4260.


Aktualizacja: niedziela, godz. 21.00

W niedzielę wieczorem rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska poinformowała o dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem zdiagnozowanych na terenie woj. śląskiego. To trzynasta i czternasta osoba w regionie z stwierdzonym oficjalnie zakażeniem.

Jedną z nich jest mieszkanka Tarnowskich Gór, która w ostatnim czasie wróciła z Hiszpanii i była pod nadzorem sanepidu. Kiedy poczuła się gorzej, zgodnie z wytycznymi udała się na oddział zakaźny w Bytomiu, tam lekarz ocenił jej stan zdrowia i pobrał próbki, które wykazały obecność koronawirusa.

Jej stan zdrowia jest na tyle dobry, że może przebywać w kwarantannie domowej, na co pozwalają nowe wytyczne. Jest pod stałą opieką służb sanitarnych oraz lekarzy z bytomskiego szpitala.

W województwie śląskim pacjenci z zakażeniem koronawirusem przebywają w placówkach w Chorzowie, Cieszynie, Raciborzu, Tychach i Zawierciu oraz w domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..