Nowy numer 44/2020 Archiwum

Propozycje na Wielki Post u jezuitów w Gliwicach

Od Ogrójca do Golgoty - rekolekcje przed Wielkim Tygodniem oraz dni skupienia dla kobiet i mężczyzn.

Wielki Post u jezuickim Centrum Theotokos rozpoczęły rekolekcje „Pięć krużganków”.

– Chcemy dać ludziom możliwość rozpoczęcia albo zakończenia tego ważnego czasu rekolekcjami – mówi jezuita o. Robert Więcek, proboszcz parafii Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach.

Od 3 do 5 kwietnia odbędą się rekolekcje „Od Ogrójca do Golgoty”. – To nie jest powtórka treści Wielkiego Tygodnia czy przekazanie ich w pigułce. Chcemy zarysować główne nurty, żeby potem móc je lepiej kontemplować. To bezpośrednie przygotowanie do wejścia w tajemnice tego szczególnego czasu – wyjaśnia jezuita.

Będzie nocne czuwanie w Ogrójcu, kontemplacja i przyglądanie się poszczególnym scenom Męki Pańskiej. Informacje o rekolekcjach, które oprowadzą o. Robert Więcek SJ i Łucja Grekowicz OV, oraz zgłoszenia na stronie internetowej: www.theotokos.org.pl.

– Oprócz tego proponujemy skupienia, organizujemy je w parafii już od siedmiu lat. To kilka godzin, żeby zatrzymać się, przystanąć, bo Wielki Post nie jest od robienia reformy życia. To czas na dostrzeżenie pewnych rzeczy, nad którymi potem można pracować. Często robimy w tym czasie różne postanowienia, ale nie są kontynuowane po Wielkim Poście, to tak jakbyśmy spięli się przez kilka tygodni na odmawianie Nowenny Pompejańskiej, a potem przez cały rok nie modlili się różańcem – wyjaśnia obrazowo o. Więcek, który poprowadzi oba spotkania.

Wielkopostne dni skupienia odbędą się: 14 marca dla kobiet pt. „Zdobywać Himalaje…” i 21 marca dla mężczyzn pt. „Szerpowie, bezimienni bohaterowie…”. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o 9.00 i potrwają do 15.00. W programie są konferencje, możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, skorzystania z sakramentu spowiedzi i spotkania z innymi uczestnikami na rozmowie przy kawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama