Nowy numer 15/2024 Archiwum

Modlitwa za Gliwice

Co miesiąc w innym kościele – Msza św. za miasto i jego mieszkańców.

To inicjatywa różnych środowisk w mieście. Pierwsza Msza św. za Gliwice odbędzie się w sobotę, 14 marca o 18.00 w kościele Chrystusa Króla (ul Okrzei 31) i przewodniczył jej będzie bp Andrzej Iwanecki [ODWOŁANA - KORONAWIRUS, aktualizacja: 12 marca 2020]

– Każda Eucharystia jest błogosławieństwem, a tu jej uczestnicy chcą świadomie budować rzeczywistość duchową miasta, modląc się z poszczególne przestrzenie życia społecznego. Za sprawujących władzę, oświatę, przemysł i przedsiębiorców, przywódców – duchownych i świeckich, zaangażowanych społecznie, potrzebujących pomocy… Objęcie wszystkich spraw jest cenne  i potrzebne – mówi ks. Artur Sepioło, dyrektor sekcji ds. nowej ewangelizacji gliwickiej kurii.

Przypomina, że Msza za miasto jest wypraszaniem błogosławieństwa we wszystkich dziedzinach życia. – Wspieraniem siebie nawzajem w różnych potrzebach, żeby przełamywać sprawy trudne, wypraszać światło na drogach, które należy podjąć, żeby ta społeczna tkanka była coraz bardziej chrześcijańska. Żebyśmy nie myśleli tylko o tym, co w murach kościoła, ale żeby Kościół żył całym bogactwem swojego powołania i swoich zadań. Jak mówił Jan Paweł II, żeby wiara stawała się kulturą, była przenoszona we wszystkie przestrzenie życia społecznego – wyjaśnia.

Kolejne Msze św. za miasto odbędą się:

18 kwietnia o 18.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej (Trynek)

9 maja o 17.30 w kościele NSPJ (u franciszkanów)

13 czerwca o 18.30 w kościele NMP Matki Kościoła (os. Sikornik)

11 lipca o 18.00 w kościele Matki Boskiej Kochawińskiej (os. Kopernik)

8 sierpnia o 18.00 w kościele św. Barbary (parafia wojskowa)

12 września o 18.00 w kościele św. Antoniego (Wójtowa Wieś)

10 października o 18.30 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych (Sośnica)

14 listopada o 18.30 w kościele Wszystkich Świętych

20 grudnia o 17.00 w gliwickiej katedrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy