Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bytom. Śmierć trzech osób

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci trzech osób, których ciała znaleziono w niedzielę wieczorem w jednym z mieszkań Bytomiu.

Dwie kobiety i mężczyzna – członkowie rodziny - zmarli prawdopodobnie na skutek zatrucia tlenkiem węgla, mają to potwierdzić biegli.

Służby podawały rano, że ofiary to trzech mężczyzn. Informacje te sprostowała po południu prokuratura i podkomisarz Anna Lenkiewicz z bytomskiej komendy – w mieszkaniu znaleziono dwie kobiety i mężczyznę w wieku 55, 64 i 88 lat. Wszystkie ofiary to członkowie jednej rodziny – powiedziała prok. Kamińska-Synowiec.

Informację o wszczęciu śledztwa w sprawie tragedii przekazała w poniedziałek PAP zastępca prokuratora rejonowego w Bytomiu Karina Kamińska-Synowiec. Sprawa będzie badana pod kątem art. 163 Kodeksu karnego, który opisuje sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób i skutkowało śmiercią.

Prokurator zaznaczyła, że choć zatrucie tlenkiem węgla jest przypuszczalną i wstępną przyczyną zgonu, śledczy muszą mieć co do tego pewność.

Zwłoki trzech osób, znaleziono w niedzielę wieczorem w bytomskiej dzielnicy Rozbark, w mieszkaniu na drugim piętrze wielorodzinnego budynku przy ul. Jaronia na Rozbarku w Bytomiu. Przypuszczalną przyczyną śmierci było zatrucie czadem - w mieszkaniu znajduje się m.in. niewielki piecyk węglowy. Pomiary dokonane w mieszkaniu przez strażaków potwierdziły podwyższony poziom tlenku węgla. Stwierdzono też nieprawidłowości w wentylacji.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama