Nowy numer 29/2021 Archiwum

Pomoc osobom starszym

Skarbonka Caritas jest propozycją dla wszystkich - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Pieniądze można przekazać także bezgotówkowo.

Tegoroczna akcja „Jałmużny Wielkopostnej” odbywa się ponownie pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”. Caritas zachęca też do wsparcia dzieła modlitwą.

Idea jest prosta – do skarbonki, którą nieodpłatnie można otrzymać w swojej parafii, wrzuca się pieniądze zaoszczędzone dzięki podjętym umartwieniom, by w ten sposób pomóc potrzebującym seniorom.

Pieniądze po zakończonej akcji przekazuje się w wyznaczonym terminie w parafii. Część z nich przeznaczona jest na potrzeby Caritas parafialnej, a część trafia do Caritas diecezjalnej.

Do „Jałmużny Wielkopostnej” można dołączyć także wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty do tzw. „Wirtualnej Skarbonki”, czyli na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna”. Caritas gliwicka daje też możliwość dokonania przelewu elektronicznego za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności elektronicznych DOTPAY przez swoją stronę caritasgliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama