GN 29/2021 Archiwum

Kamilianie obradowali na kapitule prowincjalnej

Kapituła polskiej prowincji Zakonu Posługujących Chorym zebrała się w Tarnowskich Górach.

Ponad 40 kamilianów z polskiej prowincji Zakonu Posługujących Chorym, także tych pracujących poza granicami kraju, zebrało się w Tarnowskich Górach na kapitule prowincjalnej, która trwała od 30 stycznia do 1 lutego.

Naczelnym zadaniem odbywającej się co trzy lata kapituły jest rewizja życia zakonnego i podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących przyszłości zakonu. Uczestnicy otrzymali z Konsulty Generalnej w Rzymie tekst dotyczący profetyzmu kamiliańskiej posługi.

- Na bazie tego dokumenty były prowadzone ożywione dyskusje na temat blasków i cieni współczesnego życia zakonnego. W kontekst tych analiz wpisała się rewizja zarządzeń prowincjalnych, czyli prawa zakonnego obowiązującego zakonników polskiej prowincji, które są uszczegółowieniem obowiązującej konstytucji zakonnej i zarządzeniach ogólnych - tłumaczy o. dr Mirosław Szwajnoch MI, prowincjał polskiej prowincji kamilianów.

- Został również zaakceptowany nowy tekst wielkiej karty kamiliańskich instytucji opiekuńczo-zdrowotnych. Tekst ten staje się misją polskiej prowincji i każdego pracownika, nie tylko zakonnika - relacjonuje prowincjał.

W trakcie kapituły przeprowadzono ponad sto głosowań, w tym celu po raz pierwszy został wykorzystany elektroniczny system oddawania głosów.

Kamilianie obradowali na kapitule prowincjalnej   Gmach kościoła, szpitala i hospicjum prowadzonych przez ojców kamilianów w Tarnowskich Górach. Szymon Zmarlicki /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama