Nowy numer 09/2024 Archiwum

Dzień otwarty w gliwickiej onkologii

Na miejscu będzie okazja, żeby dowiedzieć się więcej o profilaktyce nowotworowej i skorzystać z konsultacji z lekarzami.

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Gliwicach (ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15) zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych, który odbędzie się w sobotę, 1 lutego w godz. od 10.00 do 14.00.

Osoby, które przyjadą będą miały m.in. możliwość wykonania mammografii, zwiedzenia pracowni i pomieszczeń Centrum Rehabilitacji, skorzystania z wykładów, pokazów z zakresu profilaktyki i pielęgnacji w chorobie nowotworowej oraz konsultacji z psychoonkologiem, lekarzem onkologiem, dietetykiem i fizjoterapeutą.

Mammografię będzie można wykonać w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Badanie przeznaczone jest dla kobiet w wieku 50-69 lat (należy zabrać ze sobą dowód osobisty). Bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata.

W Centrum Rehabilitacji zaplanowano wykłady i pogadanki na temat: „Profilaktyka nowotworowa”, „Przygotowanie pacjentów do zabiegów onkologicznych”, „Pielęgnacja ran pooperacyjnych po zabiegach onkologicznych”, „Sposoby radzenia sobie z niepożądanymi skutkami chemioterapii”, „Rehabilitacja po mastektomii”, „Dieta w chorobie nowotworowej” oraz „Higiena jamy ustnej podczas leczenia onkologicznego”.

Ponadto odbędą się: konsultacje z lekarzem onkologiem, konsultacje i porady pielęgniarskie, indywidualne konsultacje z psychoonkologiem dla chorych i ich rodzin, indywidualne spotkania z neurologopedią, fizjoterapeutą, dietetykiem i technikiem stomatologii.

Będzie można też uzyskać również informacje na temat badań profilaktycznych dla kobiet. Przedstawiciele śląskiego OW NFZ powiedzą m.in. na temat profilu zaufanego, Internetowego Konta Pacjenta, e-recepty. Będzie też okazja do wyrobienia sobie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Ponadto będzie można skorzystać z nauki samobadania piersi na fantomie oraz porad dotyczących ulg, uprawnień dla chorych onkologicznie i wypełniania wniosków do Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. A także zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze i poziom glukozy we krwi czy wyznaczyć wskaźnik BMI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy