W lutym pierwsza "Kawiarenka dla rodzica"

Rusza kolejny cykl spotkań poświęconych wychowaniu dzieci. W tym roku będą odbywać się w nowym miejscu.

Spotkania „Kawiarenki dla rodzica” mają otwarty charakter, nie trzeba się na nie zapisywać, ani uczestniczyć w całym cyklu. Odbywają się co dwa tygodnie i trwają od 18.00 do 20.00. Rodzice mogą przyjść z dziećmi, które będą miały zapewnioną opiekę.

W tym roku zmienione zostało miejsce spotkań, które teraz odbywać się będą w sali parafii św. Jana Chrzciciela w Zabrzu Biskupicach (ul. Bytomska 37).

W tym roku organizatorzy, czyli Fundacja Betlehem Dom Chleba, proponuje następujące tematy:

12 lutego – Wady postawy u dzieci – Jolanta Nowicka, rehabilitantka, kierownik Pracowni Rehabilitacji Ruchowej i Fizykoterapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach.

26  lutego – Wpływ żywienia na wyniki w nauce – Ewa Kusiak, dietetyk.

11 marca – Uczucia nasze i naszych dzieci – dr Andrzej Kędziorski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

25 marca – Sztuka spierania się z nastolatkiem – Paweł Pienkiewicz, psycholog i terapeuta.

15 kwietnia – Rola ojca w wychowaniu dzieci – Maria Żyła, pedagog.

29 kwietnia – Koślawość i szpotawość stóp i kolan u dzieci – Jolanta Nowicka, rehabilitantka, kierownik Pracowni Rehabilitacji Ruchowej i Fizykoterapii UCK w Katowicach.

13 maja – Zrozumieć siebie i dziecko, czyli rzecz o temperamentach – dr Andrzej Kędziorski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

27 maja – Seks nasz powszedni – zagrożenia dzieci i młodzieży – Iwona Kuchta, teolog, doradca życia rodzinnego.

10 czerwca – Konieczność stawiania granic w relacjach z dziećmi – Maria Żyła, pedagog.

24 czerwca – Kryzys małżeński – Michał Jurkiewicz, diecezjalny doradca życia rodzinnego, mediator rodzinny.

23 września – Co zrobić, gdy dziecko nie słucha – Elżbieta Wystep-Kolago, terapeuta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach.

14 października – O roli pochwał i etykiet w rozwoju dzieci – dr Andrzej Kędziorski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

28 października – Zaburzenia depresyjne, samookaleczenia i zachowania autoagresywne u młodzieży – co rodzic wiedzieć powinien – Paweł Pienkiewicz, psycholog i terapeuta.

4 listopada – Jak sobie radzić z trudnymi uczuciami u dzieci – Anna Walińska, pedagog.

18 listopada – Stawianie granic – Elżbieta Wystep-Kolago, terapeuta w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach.

2 grudnia – Język miłości w rodzinie, czyli jak się porozumieć, żeby się zrozumieć – Michał Jurkiewicz, diecezjalny doradca życia rodzinnego, mediator rodzinny.

W tym roku odbędzie się również kolejny cykl warsztatów „Rodzinny Krąg Bliskości”. Zaplanowane zostały dwie serie: wiosenna od 10 lutego do 30 marca oraz jesienna 28 września do 16 listopada. Zapisy i szczegółowe informacje będą dostępne na stronie: www.betlehem.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..