Nowy numer 09/2020 Archiwum

Uczą opieki nad chorym

Rozpoczęła się kolejna edycja kursu, przygotowującego do opieki nad chorym, zwłaszcza u kresu życia. Są jeszcze wolne miejsca.

Bezpłatny kurs po raz trzeci organizuje Hospicjum im. Matki Teresy w Zabrzu, a uczestniczyć w nim może każdy zainteresowany tematem.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, od stycznia do czerwca. Prowadzi je ekipa hospicjum: lekarze, pielęgniarki, psycholodzy i kapelan. Ze względu na doświadczenie tych osób, akcent położony jest na pomoc osobom z chorobą nowotworową, ale wiele poruszanych zagadnień jest wspólnych dla wszystkich chorych.  

W programie są takie tematy jak zasady rozmowy z chorym, choroby nowotworowej i sytuacji rodziny chorego, możliwościach opieki, także duchowej, ostatnich godzin życia czy żałoby. Przewidziane są także warsztaty z pielęgnacji chorego, leżącego w łóżku.

Miejscem kursu jest Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu przy ul. Brodzińskiego 4. Zajęcia rozpoczęły się 20 stycznia, odbywać się będą w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca, od 18.00 do 20.00 (w sumie 10 spotkań). Ponieważ są jeszcze wolne miejsca, jest możliwość dołączenia do grupy, a także skorzystania z wybranych zajęć.

Terminy i tematy oraz inne szczegóły dotyczące kursu znajdują się na stronie hospicjum. Przed wyborem konkretnego spotkania warto potwierdzić telefonicznie temat, bo mogą zdarzyć się zmiany w harmonogramie. Kontakt telefoniczny: 32 271 77 44 (poniedziałki, wtorki, środy, piątki od 11.00 do 13.00, czwartki od 16.00 do 18.00).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama