Nowy numer 09/2020 Archiwum

Komunikat kurii w Gliwicach w sprawie Marcina Zielińskiego

W związku z pojawiającymi się informacjami, dotyczącymi planowanego w Gliwicach spotkania z Marcinem Zielińskim, liderem wspólnoty "Głos Pana" w Skierniewicach, gliwicka Kuria Diecezjalna opublikowała dzisiaj na swojej stronie internetowej komunikat.

- Ponieważ pewne wątki nauczania pana Marcina Zielińskiego budzą wątpliwości teologiczne, bp Jan Kopiec zdecydował o zmianie prelegenta na spotkaniu w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II. Wtedy w przestrzeni internetowej pojawiły się informacje o rzekomym komunikacie kurii, zakazującym publicznych wystąpień na terenie całej diecezji, co jest nieprawdą i nadużyciem - wyjaśnia kanclerz kurii ks. Sebastian Wiśniewski.                                                                             

Podajemy treść komunikatu:

"Mając na uwadze komunikat Kurii Diecezjalnej w Łowiczu z dnia 8 lutego 2019 roku oraz fakt, że niektóre wątki nauczania pana Marcina Zielińskiego budzą wątpliwości natury teologicznej, Biskup Gliwicki podjął decyzję o zmianie prelegenta w ramach spotkania zaplanowanego w Gliwicach w dniu 23 stycznia 2020 roku.

Ks. Sebastian Wiśniewski, kanclerz kurii".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • dziadkalwaryjski
  20.01.2020 20:51
  Co się dzieje z tymi kuriami? Czy nie potrafią powiedzieć i napisać panu Kowalskiemu czy Zielińskiemu -tu i tu błądzisz kolego? Facet działa od lat, a kuria zaprasza ludzi z podwórka jako prelegenta? Rozumiem że przez lata seminarium, kuria nie potrafią wyszkolić, wyszukać swoich gadaczy? Przez lata nie potrafią zdolnemu "charyzmatykowi" zapewnić szkoleń, formacji, programu, aby koleś nie leciał intuicją? Przez setki lat biskupi brali takich pod skrzydełko na szlifierkę i dawali kopa w górę ad maiorem Dei gloriam. W czym problem?
  doceń 24
 • olatola
  22.01.2020 18:13
  Ania Kuraś odpowiada na zarzuty kanclerza kurii. Warto się zastanowić proszę księdza kto tu mówi nieprawdę https://youtu.be/I1S1BbkLoPo
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama