Gliwice. Spotkanie związkowców z fabryki Opla z prezesem PSA. Chcą podwyżek i gwarancji pracy

Związkowcy z gliwickiej fabryki Opla spotkali się z prezesem grupy, do której należy zakład. Chcą porozumienia w sprawie zasad przejścia pracowników dotychczasowego zakładu do powstającej obok nowej fabryki samochodów dostawczych.

Związkowcy domagają się gwarancji pracy i warunków zatrudnienia. Jak przebiegło spotkanie strony społecznej z zarządem? Mówi szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności w fabryce Opla - Mariusz Król:

Po spotkaniu prezes Carlos Tavares dał zielone światło i wyraził zgodę na kolejne rozmowy związkowców z kierownictwem zakładu.

Może wtedy uda się ustalić zasady przejścia pracowników dotychczasowego zakładu do powstającej obok nowej fabryki samochodów dostawczych. Związkowcy czekają na datę kolejnych rozmów:

Rzeczniczka prasowa fabryki Opla, Agnieszka Brania  tłumaczy, że "fabryka samochodów dostawczych ruszy dopiero za niecałe dwa lata i trudno dziś mówić o konkretnych rozwiązaniach, zapewnia też, że kierownictwo zakładu jest otwarte na dialog". Sprawę będziemy monitorować.

Gliwicka fabryka Opla zatrudnia obecnie ok. 2 tysiące pracowników.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..