Nowy numer 49/2023 Archiwum

Kolędnicy misyjni dla dzieci Amazonii

Idą od drzwi do drzwi swojej parafii - kolędnicy misyjni z Górek Śląskich po raz kolejny zbierali pieniądze dla swoich rówieśników z różnych regionów świata.

Od 8 lat w parafii Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich mali kolędnicy w przebraniach wyruszają ulicami swojej miejscowości, pukając do kolejnych drzwi. Kolędują dzieci z klas od I do III szkoły podstawowej, zaangażowani są też ich rodzice i młodzież.

- To jest prosta, zwyczajna forma ewangelizacji - mówi proboszcz ks. Maciej Górka, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji gliwickiej. - Chodząc po domach całej parafii, przypominają o Dobrej Nowinie, śpiewają kolędy i proszą o wsparcie dzieci w krajach misyjnych. W ten sposób kształtują swoją wrażliwość na drugiego człowieka, jak i tych, do których pukają. Żeby to, w co wierzymy miało przełożenie na konkretne czyny - wyjaśnia

Zwyczaj kolędowania misyjnego w tej parafii przechodzi ze starszych na młodszych. Angażują się w nie kolejne roczniki dzieci.  

W tegorocznej 27. edycji inicjatywy Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pomoc skierowana zostanie do małych mieszkańców Amazonii, której problemom poświęcony był ostatni Synod w Rzymie.

Kolędnicy misyjni dla dzieci Amazonii   Modlitwa w kościele przed kolędowaniem. Justyna Klimek
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy