Co w numerze? #53

Z okazji przypadającego 8 grudnia święta Dzieci Maryi, odwiedziliśmy marianki z parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu. Piszemy też m.in. o nowej inicjatywie dla kobiet w Pyskowicach.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, którą w tym roku będziemy obchodzić w drugą niedzielę Adwentu, swoje święto mają Dzieci Maryi.

Z tej okazji w głównym temacie nowego numeru "Gościa Gliwickiego" przedstawiamy jedną z prężniej działających wspólnot marianek w naszej diecezji. W parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu jest 21 Dzieci Maryi, w tym cztery animatorki.

- Moja mama była marianką i ja też zawsze chciałam - odpowiada nieśmiało najmłodsza w grupie Gosia na pytanie o to, jak nią została. - Bardzo chciałabym być jak Maryja i być dobra jak Ona. Przychodzę tutaj nie tylko dla zabawy, ale też chcę zdobywać wiedzę - podkreśla z kolei nieco starsza Ola.

Oprócz formacji duchowej, dziewczyny podejmują wiele różnych aktywności, na przykład założyły zespół muzyczny, a swoje nagrana publikują na Facebooku.

W najnowszym wydaniu piszemy też o śniadaniach dla wdów w Pyskowicach, czyli nowym cyklu spotkań zainicjowanym przez dwie kobiety przy udziale wspólnoty Oblubienica Pana.

Obie mają za sobą chorobę i śmierć męża, którą starały się przeżyć w chrześcijańskim duchu. Odwiedzając po pogrzebie groby swoich mężów, na cmentarzu nieraz spotykały smutne i zapłakane kobiety, również wdowy. To był pierwszy impuls, że trzeba coś więcej z tym zrobić.

Oprócz tego w numerze znalazły się relacje m.in. z finałowej gali konkursu "Po naszymu, czyli po śląsku" oraz Dnia Papieskiego w Zabrzu, organizowanego w formie konkursu dla uczniów szkół specjalnych i uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Zapraszamy również na reaktywowany po 80 latach pochód górniczy w Tarnowskich Górach oraz podsuwamy pomysły na spędzenie końcówki roku w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku.

"Gość Gliwicki" na 8 grudnia jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..