Nowy numer 22/2020 Archiwum
 • dirk
  24.11.2019 21:34
  Świat zobaczył, i my przy okazji, gigantyczny potencjał Polaków. Wspaniała hala, genialna scenografia, technika i realizacja na najwyższym poziomie. Mogą nam wszyscy zazdrościć, a nawet się bać. Polacy, jeśli tylko im nie przeszkadzać, mogą osiągnąć dosłownie wszystko. No więc wielu to już przeszkadza, i starają się wkładać kij w szprychy tej błyskawicznie rosnącej i groźnej dla siebie konkurencji. Wielu innym, i to nie tylko z dalekich i ubogich krajów Polska musi się jawić jako kraj niemal bajkowy, piękny, czysty, bezpieczny, zasobny, wolny i społecznie sprawiedliwy. W którym chciałoby się żyć, i potwierdza to już bardzo widoczna obecność przybyszów na ulicach. I na szczęście są to ludzie nie liczący na socjal, lecz pragnący pracować i żyć normalnie, tak jak my. Obyśmy i my potrafili docenić nasz kraj i nas samych, nie ulegając propagandzie która w obcym nam interesie próbuje nam jedno i drugie zohydzić. Co do samego występu, cóż. Pomysł utworu świetny, z przesłaniem, melodia niestety sztampowa i z jakby niezbyt polskim brzmieniem, raczej coś orientalnego, strój mógłby być skromniejszy, bo często mniej znaczy więcej. Ale zadziałało, dziś jak ktoś wygląda jak gwiazdor, dla wielu gwiazdorem się staje. No i podpis - Gliwice, Silesia - owszem, ale na zachodzie myli się to niektórym z Cylicją w Turcji. Gliwice, Polska, Poland - czyż nie mówi więcej, także nam samym? Ktoś się tego znowu wstydził? Niesłusznie, naprawdę nie ma czego. Polska - prawdopodobnie najpiękniejszy i najlepszy kraj do życia na tej planecie. Jeśli tak będziemy myśleć i tak pracować, z naszym potencjałem i zdolnościami, będzie taki na pewno, nie tylko prawdopodobnie.
 • seitz
  24.11.2019 22:06
  Tak działa dobra zmiana. Nastawienie na sukces, brak kompleksów, podkreślanie swojej podmiotowości i własnego zdania w Europie no i talent jaki zawsze mieliśmy.
  Morawiecki czego się nie chwyci to zamienia w złoto.
  Czy ktoś jeszcze ma w tym kraju kompleksy?
  doceń 15
 • Anonim (konto usunięte)
  25.11.2019 01:02
  Poziom dna i wodorostów jak dla mnie ale niech się ludzie cieszą. Gdyby nie niektóre słowa po polsku to po "muzyce" nigdy bym się nie domyślił, że to z Polski.
  doceń 6
 • saherb
  25.11.2019 10:58
  Zwyciężyła bo można było w Polsce głosować na własnego reprezentanta. Polska jest jednym z większych i ludnych krajów Europy, więc łatwo zdobyć dużo głosów. W ten sposób reprezentanci mniej ludnych krajów nigdy nie będą wygrywać.
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama