Janusz Moszyński: Chcę zgody w Gliwicach

Chcę zgody w Gliwicach - deklarował na antenie Radia eM Janusz Moszyński, p.o. prezydenta tego miasta. Zapowiedział, że po oficjalnym wyznaczeniu daty wyborów prezydenta Gliwic, ogłosi, czy będzie w nich startować.

Janusz Moszyński: Chcę zgody w Gliwicach (6.11.2019)
Radio eM

Janusz Moszyński podkreślił, że po odejściu przed ponad 10 laty z Platformy Obywatelskiej nie jest i nie zamierza być członkiem partii politycznej. Zapowiedział, że choć został p.o. prezydenta miasta z nominacji premiera reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość, to on sam chce współpracować z każdym dla dobra mieszkańców Gliwic i nie przybierać żadnych barw partyjnych.

Funkcję p.o. prezydenta Gliwic premier Mateusz Morawiecki powierzył Januszowi Moszyńskiemu po tym, jak dotychczasowy prezydent Zygmunt Frankiewicz uzyskał w wyborach mandat senatora i zgodnie z prawem ustąpił z funkcji samorządowej. Wybory przedterminowe w Gliwicach zostaną najprawdopodobniej przeprowadzone 5 stycznia 2020 r.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM zapewnił, że Urząd Miasta działa prawidłowo mimo pewnego zamieszania spowodowanego odejściem prezydenta i jego zastępców.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..