Nowy numer 09/2020 Archiwum

Warto zbierać makulaturę

Można nie tylko zadbać o ekologię, ale też pomóc potrzebującym.

Każde 100 kg makulatury oznacza dla kogoś potrzebującego jeden obiad – tak Caritas gliwicka reklamuje akcję, którą w okresie wiosenno-jesiennym organizuje co roku razem z gliwickim kołem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Jeden obiad za 100 kg makulatury to wydaje się niewiele, ale tylko wtedy, gdy codziennie samemu ma się co włożyć do garnka. Regularna zbiórka przez dwa dni, co miesiąc, od kwietnia do października, dała 18 ton, a to już 180 ciepłych posiłków. Kolejna taka akcja w centrum Gliwic rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Podobne zbiórki organizowane są również w parafiach. U jezuitów w Gliwicach, którzy mają kościół na dużym osiedlu, makulatura zbierana jest od czterech lat dwa razy w roku – wiosną i jesienią.

Akcja cieszy się powodzeniem, z roku na rok rośnie liczba dostarczonych kilogramów. W czasie jednej zbiórki udaje się zebrać makulaturę nawet za 1800 zł. Pieniądze przeznaczane są na cele misyjne. Makulaturę więc zbierać warto, a akcja, oprócz wspierania działań charytatywnych i ekologicznych, mobilizuje do zrobienia porządków, ruchu na powietrzu i wzajemnych kontaktów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama