Kwesty na cmentarzach już podliczone

W dniu Wszystkich Świętych, a niekiedy też w następnych, odwiedzający groby bliskich mogli też wesprzeć działalność różnych ważnych instytucji.

Prawie tysiąc wolontariuszy Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach kwestowało od 1 do 3 listopada na cmentarzach miasta i powiatu. W tym roku zebrali kolejną rekordową sumę - ponad 245,6 tys. zł. Pieniądze te, podobnie jak dochód ze sprzedaży hospicyjnego kalendarza na 2020 rok, zostaną przeznaczone przede wszystkim na dalszą rozbudowę i modernizację placówki oraz na jej bieżącą działalność.

- Bez pieniędzy, które udało się zebrać w czasie kwesty przez te wszystkie lata, nie udałoby się rozpocząć tej budowy. Właśnie kończymy jej pierwszy etap, stan jest surowy, zamknięty. Czeka nas kolejno wykonanie wszystkich instalacji, następnie wykończenie i termoizolacja. To są plany dalekosiężne, bo to, ile się uda zrobić w najbliższym roku, będzie zależało od pieniędzy zgromadzonych na naszym koncie - mówi Krzysztof Gryc, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych "Hospicjum".

Natomiast działalność Hospicjum w Pyskowicach wspierano na cmentarzach tego miasta, gdzie w sumie zebrano ponad 14,8 tys. zł, 12 euro i 4 funty angielskie. Z kolei w parafii Chrystusa Króla w Świerklańcu zebrano 2600 zł na rzecz Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach.

Po raz 20. kwestę "Bliźniemu swemu" przeprowadziło zabrzańskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. W tym roku zebrano prawie 16,6 tys. zł i 12 euro. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc matkom z dziećmi przebywającym w ośrodku wsparcia w Rokitnicy oraz osobom bezdomnym, skrajnie ubogim i w różnych kryzysach życiowych.

Na zabrzańskich cmentarzach kwestowali m.in. prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik, wiceprezydent Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Łucja Chrzęstek-Bar, radni, a także wolontariusze, sympatycy i członkowie TPBA oraz młodzież.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..