Koleje Śląskie z "lekkim optymizmem" o przywróceniu połączeń Gliwice-Bielsko-Biała.

Rybnik, Suszec, Chybie i Czerwionka-Leszczyny popierają przywrócenie regularnych połączeń kolejowych na trasie Gliwice-Bielsko-Biała. Pod petycją podpisało się ponad 1400 osób. Koleje Śląskie też wyrażają aprobatę.

Koleje Śląskie pozytywnie patrzą na pomysł przywrócenia regularnych połączeń na trasie Gliwice-Bielsko-Biała.

We wrześniu dobiegła końca zbiórka podpisów pod petycją w tej sprawie. Magdalena Iwańska, rzecznik Kolei Śląskich, mówi, że kursujący w weekendy pociąg "Kubalonka" z Gliwic do Wisły cieszy się dużym zainteresowaniem, co jest argumentem za uruchomieniem regularnych połączeń:

- Pomóc sfinansować rozbudowę taboru mogłyby samorządy - dodaje Iwańska. Decyzyjny w tej sprawie będzie jednak Urząd Marszałkowski, a petycja na biurko marszałka ma trafić pod koniec roku.

Przywrócenia regularnych połączeń kolejowych z Gliwicami chce Rybnik. Pociąg kursowałby przez Żory.

- Remontu wymagają tory na odcinku Knurów-Gliwice. Potrzebna byłaby też odpowiednia siatka połączeń - mówi Bartosz Mazur z Wydziału Komunikacji rybnickiego magistratu:

Podróż trwałaby około 50 minut. Mieszkańcy Rybnika w większości popierają ten pomysł:

1400 podpisów pod petycją - tyle zebrali inicjatorzy tego pomysłu. Michał Liszka i Robert Kufieta podkreślają, że zanim pójdą z petycją do Urzędu Marszałkowskiego, czekają jeszcze na odzew samorządów:

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego zapowiadają, że przeanalizują wszystkie wnioski w tej sprawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..