Trwają zapisy na kursy animatora i ceremoniarza

Znamy też nowe propozycje dla ministrantów i ich rodzin - w planach są m.in. rekolekcje powołaniowe i pielgrzymka do Rzymu.

Ale - jak podkreśla duszpasterz - kursy to nie jest istota posługi ministranta. Dlatego w planach jest szereg innych wydarzeń o charakterze formacyjnym i rekreacyjnym.

W czasie ferii zimowych dla ministrantów będą organizowane trzydniowe rekolekcje powołaniowe. Nie zabraknie też aktywności sportowej, czyli turniejów diecezjalnych, turnusów rowerowych i szkółek piłkarskich.

- Nie chciałbym na razie zdradzać nazwy, ale jestem w kontakcie z jednym z europejskich klubów, który w przyszłości mógłby poprowadzić obóz piłkarski - zapowiada ks. Misiuda.

W czerwcu przyszłego roku, tuż po rozdaniu świadectw, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ministrantów do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. To jednocześnie propozycja dla rodzin ministrantów, więc rodzice czy rodzeństwo także mogą się wybrać.

Więcej o nowych planach duszpasterskich dla ministrantów przeczytasz w naszym niedawnym wywiadzie z ks. Krzysztofem Misiudą:

Ośrodek Formacyjny LSO mieści się przy ul. Kościelnej 6 w Nędzy niedaleko Raciborza.

Więcej szczegóły znajdziesz na Facebooku: Liturgiczna Służba Ołtarza Diecezji Gliwickiej.

Trwają zapisy na kursy animatora i ceremoniarza   Ośrodek w Nędzy. Szymon Zmarlicki /Foto Gość
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..